Strefa Radiacji

Z CubeSurv.pl - Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wstęp

Pamiętasz Katastrofę Elektrowni Atomowej w Czarnobylu? Pewnie nie, bo większość z Was (W tym i ja XD) jest zbyt młoda by to pamiętać. 26 Kwietnia 1986 roku wybuchł czwarty reaktor elektrowni atomowej w Czarnobylu. Był to prawdopodobnie rutynowy eksperyment, który zakończył się katastrofą, śmiercią i napromieniowaniem wielu tysięcy osób, które w następstwie tego także poniosły śmierć. Sam Płyn Lugola był rozdawany w tamtym czasie, w celu zapobieżenia wchłanianiu radioaktywnego izotopu jodu z opadów promieniotwórczych powstałych w wyniku wybuchu i pożaru elektrowni. Płyn ten został opracowany w 1829 roku przez francuskiego lekarza Jean'a Lugol, a szerzej znany stał się w 1986 roku za sprawą katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu. Od tamtego czasu radiacja oraz tematyka Czarnobyla pojawia się coraz częściej kinematografii oraz w grach - Np. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Strefa radiacji na serwerze

Strefa Radiacji na naszym serwerze jest inspirowana właśnie tymi wydarzeniami, a sam pomysł na nią zaczerpnięto z Kwadratowej Masakry z 2019 roku. W pełnym skrócie, jest to po prostu teren wymagający wypicia płynu lugola by w nim przeżyć. Ziemia na tym terenie jest tak skażona, że nie przeżyjesz tam. Jednakże pewne cywilizacje Villagerów i zwierzęta znalazły sposób na przeżycie w Strefy Radiacji i napotkasz je tam dość często!

Oznaczenie naszej strefy radiacji znajdziesz na https://cubesurv.pl/mapa/

Płyn Lugola

Jak zrobić płyn lugola?
  1. Wsadzasz 3 butelki wody do statywu alchemicznego.
  2. Dodajesz glowstone, czekasz aż pasek postepu się skończy.
  3. Teraz dodajesz łzę ghasta i tyle!
  4. Otrzymujesz płyn lugola!
Czas trwania

Po wypiciu mikstury lugola można chodzić w strefie radiacji przez 10 minut, po 10 minutach zostaniemy napromieniowani, a w wyniku tego zginiemy.

Ostrzeżenie

  • Nie buduj powyżej 255 kratki nawet poza strefą radiacji, bo możesz zginąć!
  • Ochrona przed radiacją nie działa powyżej 255 kratki i jest to związane z limitem gry Minecraft!
  • Wejście w strefę radiacji bez płynu lugola oznacza śmierć w męczarniach!

Źródła