Historia CubeSurv

Z CubeSurv.pl - Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wstęp

Serwer CubeSurv.pl powstał po zamknięciu serwera ProjectX znanego też jako BXC Anarchia Alternatywna (Spoko, nazwa była dłuższa, ale tu cenzuruję pewną sieć :bezkappy:). Początkowo nie chciałem tworzyć czegoś, co powiela schematy i robi to niemal każdy, ale jednak zdecydowałem się na to. Wydawało mi się, że to nigdy nie odniesie sukcesu, bo niby czemu kolejna kwadratowa masakra miałaby odnieść sukces? Jednak myliłem się i serwer znalazł swoje grono wiernych i stałych graczy, którzy grają tutaj do dziś.

Geneza serwera

Po zamknięciu serwera BXC Anarchia Alternatywna (ProjectX) nastąpiła na konferencji discord burza mózgów, wcześniej też do sieci trafiła ankieta na temat tego jakiego serwera oczekują gracze minecrafta. Serwer finalnie wystartował 25 października 2019 roku o godzinie 19:00 w sieci BXC. Mimo tego, że serwer był inspirowany Kwadratową Masakrą, to często pojawiały się różne systemy i rozwiązania, których nie było na prawdziwej kwadratowej masakrze. Jednym z takich systemów był skafander anty-radiacyjny. Ciekawie też rozwiązano sprawę podawania godziny i kordów na serwerze - Wystarczyło trzymać zegar lub kompas w ręce by zobaczyć godzinę lub koordynaty. Posiadamy także plecaki, deadchesty (skrzynki pośmiertne) oraz system głosowania na porę dnia i pogodę. Wszystko to pokazuje, że serwer od początku starał się kroczyć swoją drogą oraz słuchać swoich graczy, dzięki którym weszło większość opisywanych tutaj systemów. Wraz z drugą edycją serwer nie będzie promowany jako Kwadratowa Masakra ani nie będzie inspirowany najnowszym sezonem Kwadratowej Masakry z 2020 roku. Jednakże zachowano na drugiej edycji pewne elementy, które dalej przypomną niektórym od czego ten serwer zaczynał oraz wprowadzono wiele nowych systemów, które dostosują ten serwer do publicznej rozgrywki - m.in. wymieniarki, sklepy itd. Druga edycja wystartowała 15 marca 2020 o 16:00.

Dołączenie Skie

6 listopada 2019 roku napisał do mnie Skie, początkowo nie wierzyłem w to, no bo jak to Youtuber z 10 000 subskrypcji (tyle miał kiedy do mnie pisał) tak po prostu do mnie pisze i chce sobie pograć na moim serwerze oraz z niego nagrywać? Pierwszy raz poczułem, że to co tworze ma sens. Miałem za sobą masę serwerów (Głównie FreeBuildów + jeden Survival przed CubeSurv) i żaden nie został doceniony w taki sposób. Dopiero, gdy stworzyłem kwadratową masakrą wreszcie jakiś poważny Youtuber zapoznał się z moją twórczością. Początkowo pierwszy film z serwera CubeSurv miał być 12 listopada 2019 roku, jednakże w wyniku usterek technicznych finalnie tego dnia odbył się live z konkurencyjnego serwera. Sytuację ustabilizowano i Skie mógł u nas zagrać już 20 listopada 2019 roku. Finalnie 24 listopada 2019 roku zmigrowaliśmy serwer na lepszy VPS i od tego czasu problemy techniczne spowodowane wersją 1.14.4 już się nie pojawiały. Należy uznać, że Skie miał największy wpływ na popularność serwera i to właśnie jemu zawdzięczamy dalsze istnienie CubeSurv.

Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UC9MQsKEZUVFvgpmDmtAowHg

Dołączenie Szarżującego Jednorożca

Dnia 17 grudnia 2019 roku napisał do mnie na discord użytkownik o nicku ravflash. Początkowo byłem niemal pewny, że chodzi o Whitelistę, jednak w toku rozmowy wyszło że są Youtuberami oraz, że pisali do mnie na Messengera, a ja ich rzekomo olałem. Okazało się, że Facebook bez żadnego wyraźnego powodu skasował całkowicie moduł prywatnych wiadomości na moim fanpage, na którym przyjmowałem podania oraz wszelkie współprace. Przez Facebooka doszło do poważnego nieporozumienia, które prawie przekreśliło naszą dalszą współpracę. W wyniku tego błędu Szarżujący Jednorożec nagrywał filmy z innego serwera, który odpowiedział mu szybciej, a że do mnie wiadomość od nich nigdy nie doszła, to nie miałem szans na to by serwer CubeSurv był pierwszą serią z Minecrafta na ich kanale. Finalnie pierwsze filmy z CubeSurv pojawiły się na ich kanale dopiero 2 lutego 2020 roku.

Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UC-zPM8ARoxYDkSINi8ZQmUg

Wojna Patboxowa

Od początku pomysł robienia drugiego Survivalu w sieci BXC nie był najlepszy i przez to dochodziło do kłótni z właścicielem tejże sieci. Pod koniec istnienia sieci BXC podtrzymywałem ją niemal pod kroplówką, także z perspektywy czasu, to że każdy poszedł swoją drogą zrobiło każdemu dobrze, ale o tym później. Już od samego początku powstały pęknięcia w relacjach na linii Patbox i XANT3R, w wyniku czego 30 grudnia 2019 roku doszło do częściowego odejścia z sieci BXC, ale nie było to dalej pełne odejście, ponieważ wciąż korzystaliśmy na mocy porozumienia z jego proxy celem zachowania danych logowania graczy. Przyczyną odejścia w tym przypadku było podbieranie graczy przez startujące serwery w sieci, utrzymywanie martwej sieci i planowany start nowej edycji serwera Patboxa, która mogła spowodować odpływ graczy CubeSurv. Od 30 grudnia 2019 roku serwer funkcjonował już pod nazwą CubeSurv.pl . Informacja o odejściu CubeSurv z BXC była publikowana na Discordzie BXC, jednakże Patbox ją skasował i długo opierał się z informacją co się stało z CubeSurv w sieci BXC (Finalnie opublikował informację dopiero 6 stycznia dalej nie podając IP ani osobnego Discorda). Pomimo wcześniejszego porozumienia, na mocy którego korzystaliśmy z proxy Patboxa zaczęły się próby wybijania BXC poprzez CubeSurv, które już nie działało w sieci BXC, co nie było w ogóle z nikim uzgodnione - Nasz serwer był wliczany do statusu graczy BXC, co czasem wyglądało komicznie, gdy na jego serwerze grał 1 gracz, a CubeSurv dawało mu 10 graczy w sieci. Główną przyczyną całkowitego odcięcia się od Patboxa była jego dziwna reakcja na odejście z jego bloga minecraftowego. Ostatecznie serwer zmuszony został zresetować 23 stycznia 2020 roku whitelistę i zaczął od tego dnia budować własną bazę użytkowników od zera oraz stracił dawne ip i większość ruchu. Próbowano uzyskać porozumienia na mocy którego serwer przez moment będzie miał przekierowanie ze starego IP, jednakże udało się to dopiero 15 lutego 2020 roku. Dzisiaj, po ochłonięciu od tej sprawy i zamknięciu jej relację między mną (Xanterem) a Patboxem należy ocenić jako neutralne, jednakże nie wiem czy kiedykolwiek będziemy jeszcze ze sobą współpracować. Serwer chyba nigdy tak naprawdę od startu nie był zaakceptowany przez Patboxa i był traktowany jako wewnętrzna konkurencja w sieci.

Zdjęcia z pierwszej edycji

PierwszaEdycja1.png PierwszaEdycja2.png PierwszaEdycja3.png

PierwszaEdycja4.png PierwszaEdycja5.png PierwszaEdycja6.png

Rekordowy start drugiej edycji

15 marca o 16:00 wystartowała druga edycja! Nikt nie przypuszczał wtedy, że serwer osiągnie zawrotną liczbę osób online, którą było 30 graczy w niecałą godzinę od rozpoczęcia edycji! Rekord był tak duży, że serwer przestał wyrabiać i został przeciążony. Serwer po raz pierwszy miał 30 graczy i to w tak krótkim czasie od startu edycji! Start pierwszej edycji był dużo słabszy :P. W czasie startu drugiej edycji zarejestrowano łącznie 55 graczy na mapie!

Rekordowy start drugiej edycji. Zdjęcie z 15 marca z godziny 16:38. Screen od rybalana

Zdjęcia z drugiej edycji

DrugaEdycja1.png DrugaEdycja2.png

DrugaEdycja3.png DrugaEdycja4.png

Archiwalny skład serwera (25 październik 2019 roku)

 • Właściciel: XANT3R
 • Developer: js6pak
 • Moderatorzy: Mishmir, Hezqu, ZwariowanyBud
 • W późniejszym czasie, 12 lub 14 listopada 2019 roku w wyniku naboru przeszedł Black7, ZembatyCursed oraz Artentyda

Obecny skład serwera (4 Sierpień 2020)

 • Właściciel: XANT3R
 • Wsparcie techniczne bota Discord: Roberto
 • Budowniczy: VirtuozPG
 • Moderatorzy: Vrazufir, paplyk, PewienAnonimowy

Wcześniejsze loga i logotypy

 • Logo (Używane było głównie na Discord jako ikonka bota i na prezentacjach sieci BXC). Prawdopodobnie nigdy nie wyszło jako logotyp.

Logo stare.jpg

 • Stosowane jakiś czas po starcie serwera w sieci BXC, aż do odejścia CubeSurv z tejże sieci

Cubesurv Stare.png

 • Stosowany od 31 Grudnia 2019 roku do 3 Sierpnia 2020 roku

Logo czarne.png

Obecny logotyp

Dnia 4 sierpnia 2020 doszło do zmiany logo serwera na stronach internetowych, discord oraz profilach społecznościowych. Nowe logo pojawi się także na serwerze Minecraft wraz ze startem edycji 3.0 planowanej na końcówkę sierpnia bądź początek września.

Cubesurv logotyp b.png